دوره 4، شماره 1 - ( 1398 )                   جلد 4 شماره 1 صفحات 20-11 | برگشت به فهرست نسخه ها


XML English Abstract Print


استادیار، گروه کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی، دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران، تهران، ایران
چکیده:   (1731 مشاهده)
زمینه و هدف: تنها مزیت رقابتی پایدار هر سازمان، نقش تمامی کارکنان در موفقیت سازمان است که این امر از طریق توانمندسازی و سلامت کارکنان میسر خواهد شد. هدف پژوهش، تعیین رابطه بین توانمندسازی روانشناختی و سلامت در کتابداران دانشگاه­های دولتی استان یزد بود.
روش پژوهش: مطالعه حاضر، تحلیلی و از نوع مقطعی می ­باشد که بر روی تمام کتابداران شاغل در بخش کتابخانه­ ها، مراکز تحقیقاتی و دفاتر مجلات در دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید صدوقی و دانشگاه یزد در سال 1396 انجام شد. جهت ارزیابی نمونه از پرسشنامه‌های استاندارد توانمندسازی روانشناختی اسپرینتز (0/95 = α) و سلامت گلدبرگ و هیلر (0/83 = α) استفاده شد. داده‌ها با نرم افزار SPSS 20 و با استفاده از روش‌های آماری توصیفی و تحلیلی شامل آزمون‌های ضریب همبستگی پیرسون، t مستقل و آنووا مورد تحلیل قرار گرفت.
یافته­ ها: نتایج نشان داد که میانگین نمرات توانمندسازی روانشناختی (2/44 ± 19/73) و سلامت برای کتابداران (11/20 ± 23/48) بود. با سطح معنی ­داری (0/05 > p) در بررسی همبستگی توانمندسازی با سلامت، رابطه بین آن­ ها معنی­ دار و مستقیم به دست آمد.
نتیجه ­گیری: بر اساس یافته ها لازم است که مدیران و سرپرستان کتابخانه‌ها، توانمندسازی کتابداران را به عنوان یکی از استراتژی­ های اساسی برای ارتقای سلامت کتابداران در نظر گیرند و برنامه ریزی در زمینه سلامت کتابداران و ارتقای آن انجام دهند.
متن کامل [PDF 842 kb]   (578 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: تخصصي
دریافت: 1397/11/13 | انتشار: 1398/3/30

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.